obraz21.gif
Grupy zaprzyjaźnione
Pokaż: 
1   Link   Małopolska Chorągiew Husarska
Małopolska Chorągiew Husarska od grudnia 2013 roku wchodzi w skład Podolskiego Regimentu Odprzodowego
810
2   Link   Regiment Piechoty Najemnej
Muszkieterzy z Kielc - Regiment Piechoty Najemnej odtwarza piechotę autoramentu cudzoziemskiego z okresu 2 połowy XVII wieku
995
3   Link   "Artyleria Tczewska" - Chorągiew Wójtostwa i Miasta Tczewa
Forum Grunwaldzkiej Artylerii, w której służą członkowie naszej sekcji XV wiecznej.
Chorągiew zrzesza wszystkich miłośników początków broni czarnoprochowej. Dowodzona przez Jacek Grondke (Wuja) jest jedyną formacją artyleryjską na polach grunwaldzkich.
774
4   Link   Zacięzna Rota Piechoty Polskiej
Pomysł stworzenia roty pieszej powstał w roku 2002, jako pierwsza w Polsce próba zrekonstruowania roty piechoty polsko-węgierskiej. Do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem rekonstruktorów gromodząc ich coraz więcej.
1379
5   Link   Korpus Artylerii Najemnej
Korpus to grupa artyleryjska ze Stanowic (Śląskie), znana nam np z rekonstrukcji historycznych na Karczówce w Kielcach.
881
6   Link   Parva Armis
Jesteśmy grupą rekonstruktorów, działających pod nazwą Parva Armis – pochodzimy z Krakowa – jednego z najstarszych miast w Polsce, usytuowanego na południu naszego kraju. Założyliśmy naszą grupę w 2014 roku – jesteśmy nową formacją, lecz większość członków działa w rekonstrukcji historycznej wiele lat. Zrzeszonych wśród nad jest około 30 aktywnych rekonstruktorów i sympatyków rekonstrukcji historycznej. Naszym głównym celem jest odtwarzanie dawnej wojskowości oraz życia codziennego z okresu XVII wieku. Rekonstruujemy dawne rzemiosła i rozwijamy umiejętności historycznego fechtunki.
383
7   Link   Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego
Nikogo nie udajemy, jesteśmy grupą "bawiącą się" historią i kochającą konie. Nie podszywamy się pod żadne historyczne postaci. Staramy się jedynie odtworzyć nastrój i obraz jednej z najchlubniejszych kart naszej historii.
615
8   Link   Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej imienia 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich
Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej imienia 21 pułku ułanów Nadwiślańskich jest Organizacją Pożytku Publicznego i aktywnie realizuje zgodnie ze Statutem:
1.Pomoc dla Dzieci i dzieci specjalnej troski.
2.Wychowywanie z oparciu o Chwałę Oręża Polskiego i Pamięć o Męczeństwie Naszego Narodu.
3.Kultywowanie Tradycji Kawalerii Polskiej.
4.Rozwój proobronny Społeczeństwa.
5.Rozwój Kultury Fizycznej i Turystyki.
6.Ochronę Środowiska naturalnego.
440
9   Link   Małopolska Zgraja Sarmacka
Grupa miłośników broni białej i historii. Pielęgnowanie tradycji poprzez uczestnictwo w rekonstrukcjach historycznych oraz doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się bronią białą to ich cel podstawowy. Poprzez warsztaty edukacyjne, szkolenia plenerowe w przejrzysty i łatwy sposób docierają do zainteresowanych grup chcących poznać dawne tradycje i kunszt walki szablą, rapierem lub mieczem. Cała Zgraja uczestniczy w zajęciach szkoły fechtunku zdobywając umiejętności w walce bronią dawną z elementami szermierki scenicznej – pokazowej.
2714
Nasi dobroczyńcy:


  


 

Nasi dobroczyńcy: