obraz13.gif
Kronika
Sejmikowanie Podolskiego Regimentu A.D. 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
środa, 14 grudnia 2011 08:28

Dokładnie rok temu nasze stowarzyszenie zostało zarejestrowane w krakowskim sądzie. Z tej okazji zrodziła się niepisana tradycja grudniowego sejmikowania. To dobry czas gdy rok chyli się ku końcowi, można podsumować miniony sezon rekonstrukcyjny i zaplanować przyszłe wyprawy.

 
Wyróżnienia Regimentarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
poniedziałek, 13 czerwca 2011 19:10

Roku Pańskiego 2011 dnia 12 czerwca pod murami zamku Królewskiego w Chęcinach Regimentarz Podolskiego Regimentu Odprzodowego za liczne zasługi postanowił uhonorować wybranych członków naszego stowarzyszenia oznakami PRO.

Ogłoszenie wyróżnień

 
Witaj maj, trzeci maj! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
środa, 04 maja 2011 09:42

Z inicjatywy Regimentarza Podolskiego Regimentu Odprzodowego, Krakowskie Porozumienie Rekonstryktorów XVII wieku przemaszerowało w pochodzie 3-majowym  spod Katedry Wawelskiej poprzez Rynek Krakowski, Bramą Floriańską, Koło Barbakanu pod Pomnik Grunwaldzki. Następnie całość uczestników przeniosła się na Rynek 26 na biesiadę do dziwnie brzmiącej karczmy “Media Aetas pod Św. Janem Kapistranem”. (info dla PAP)

 
Wiosenne obozowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
niedziela, 01 maja 2011 18:33

Dna 30 kwietnia roku Pańskiego 2011 na spalone przez chłopstwo ziemie szlacheckie klanu Szeligów, Pokrzakami zwane przybyła nieliczna grupa Podolskiego Regimentu Odprzodowego by popasać, sprzęt po zimie ochędożyć a i kunszt swój wojenny po zimie odświeżyć.
Pojawił się goście z klanu Wojtasików, sam Pan Mości Regimentarz we własnej osobie, jak i przyjaciele klanu Szeligów Cieniasami zwani, z białogłowymi i potomstwem swym tym obecnym i tym nadchodzącym na świat Boży.

 
Rejestracja PRO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
wtorek, 16 listopada 2010 12:12

10 listopada AD 2010 Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zarejestrował stowarzyszenie Podolski Regiment Odprzodowy.

To nasz wielki sukces po miesiącach poprawek i uwag ze strony Sądu o dosłownie pojedyncze przecinki w statucie... ale wreszcie się udało!

 
Wręczenie Tytułu Puszkarza AD 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
niedziela, 12 września 2010 15:21

Dnia 12 września AD 2010, waszmość Kazimierz zaznajomiwszy się z arkanami sztuki puszkarskiej i dnia poprzedniego uzyskawszy najlepszy wynik w strzelaniu z armaty w cel, orzynał jak że mu zasłużony i ku chwale regimentu Tytuł Puszkarza. Które ten własnoręcznym podpisem poświadczyli Starszy Puszkarz i Starszy nad Armatą Korpusu Artylerii Najemnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6
Nasi dobroczyńcy:


  


 

Nasi dobroczyńcy: