obraz21.gif
Kronika
"II Walne Zabranie i biesiadowanie Podolskiego Regimentu Odprzodowego", Pub Sarmacja 8 grudnia 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Waligóra   
sobota, 08 grudnia 2012 23:33

Die 8 decembera A.D 2012 w Pubie Saramcja przy ul. św. Tomasza w Krakowie, odbyło się II Walne Zebranie  PRO. Podjęto szereg koniecznych uchwał, w tym przyjęto sprawozdania merytoryczne i finansowe za mijający rok. Następnie deliberowaliśmy o tym gdzie się udać na wyprawy w nowym sezonie. Po tych żmudnych acz potrzebnych formalnościach zaczęło się właściwe biesiadowanie, czyli toasty, vivaty i veta !

Za zasługi dla Stowarzyszenia nagrodę roku 2012 z rąk Regimentarza Alfreda otrzymał Hajduk Przemek.

Ponadto pochwały za wkład pracy dla Stowarzyszenia otrzymali Komes Jurko, Oboźny/Kwatermistrz Tomisz, Chorąży Maciej.

Następne biesiadowanie...za rok !

galeria tutaj

 
Urodziny Rzeczypospolitej - 10 listopada 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Waligóra   
niedziela, 11 listopada 2012 14:46

10 listopada AD 2012, w przeddzień święta niepodległosci PRO miał przyjemność wystąpić na imprezie „Urodziny Rzeczypospolitej” w Centrum Kultury Ruczaj Krakowie. Były salwy z broni czarnoprochowej, pokaz walki szablą, każdy mógł przyjrzeć się z bliska broni białej, palnej, a nawet przymierzyć zbroje. Każdy mógł nie tylko wznieść toast za Rzeczypospolitą ale pokrzepić się gamratką – staropolską zupą piwną. Zakończeniem „Urodzin Rzeczypospolitej” był koncert Jacka Kowalskiego „Pod świetnymi chorągwiami”.

 
Biesiada u Przemka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
niedziela, 30 września 2012 00:00

29 września prosto z Pól Chwały udaliśmy się do Pogwizdowa, gdzie ugoszczeni wspaniale przez hajduka Przemka i jego rodziców biesiadowaliśmy przy suto zastawionym stole popijając wyśmienitym winie i miód przemkowej roboty!

Co nieco udało mi się uchwycić dla potomności i do obejrzenia zapraszam!

 
Podolski Regiment na Targach Książki Historycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
wtorek, 18 września 2012 09:37

15 września 2012 o godz. 10:30 na Targach Książki Historycznej w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupnicza 33 mieliśmy okazję zaprezentować molom książkowym żywą historię, dziękując wszystkim za przybycie zapraszam na video relację z tego wydarzenia:

 
Kolendowanie sarmackie AD 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
piątek, 06 stycznia 2012 23:12

6 stycznie roku Pańskiego 2012 w PUB-ie Sarmacja spotkaliśmy się na wspólnym kolendowaniu. Poza klasycznymi polskimi kolędami, które wspólnie śpiewaliśmy mięliśmy okazję posłuchać staropolskiej kolędy w oryginalnym wydaniu, którą zaśpiewała i zagrała nam Gloria.

2012 - Trzech Króli
galeria zgjęć...

W tym miejscu serdecznie wszystkim wam dziękuję za wspólną biesiadę i zapraszam do obejrzenia zdjęć i odsłuchaniu kolędy.

 
Jasełka 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tomisław Szeliga   
poniedziałek, 19 grudnia 2011 09:11

Na krakowskim runku o magicznej dacie i godzinie tj. 17 grudnia o 17:00 z małym technicznym poślizgiem odbyły się jasełka w trzech odsłonach na podstawie sztuki „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla. Wydarzenie owo miało by jedynie wydźwięk artystyczny i nie miało by wiele wspólnego z naszym rekonstrukcyjnym hobby gdyby nie istotny fakt iż w nim udział wzięły Anna Maria Ciotuszą zwana w roli góralki i diabła porywającego duszę Heroda oraz Glorii w roli archanioła Gabriela wnoszącego ku niebu słowa kolędy "gloria gloria in excelsis deo". Po takiej artystycznej duchowej uczcie spontanicznie udaliśmy się do PUB-u Sarmacja w myśl zasady "buło coś dla ducha, teraz coś dla ciała" :)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6
Nasi dobroczyńcy:


  


 

Nasi dobroczyńcy: