obraz17.gif
Konferencja naukowa na UJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Waligóra   
wtorek, 13 września 2016 07:13

W dniu 05.09.2016 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja naukowa: Rzeczpospolita - Wiedeń - Europa. Jan III Sobieski: polityk, wódz, mąż stanu, zorganizowana przez Komitet budowy pomnika Króla Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu oraz Instytut Historii UJ. Była to kolejna z form uczczenia przez nasze Stowarzyszenie tej ważnej rocznicy.

 

W konferencji pod patronatem prezydenta prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego oraz Rektora UJ prof. dr hab med. Wojciecha Nowaka uczestniczyli członkowie PRO i MCHH w strojach z epoki. Program konferencji obejmował wystąpienia znanych profesorów historii m.in prof. dr hab. Marek Wagner, prof. dr hab Maciej Serwański. Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem prof. dr hab. M. Wagnera, który wspomniał swojego promotora i przyjaciela, niedawno zmarłego wybitnego historyka wojskowości prof. Jana Wimmera.
Szczególnie cenne były dla nas dyskusje podczas przerw w kuluarach, gdzie toczono odwieczne spory i dysputy na temat Wiktorii Wiedeńskiej i jej skutków.


 

 


 
Nasi dobroczyńcy:


  


 

Nasi dobroczyńcy: